woj. wielkopolskie: Medbus- darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski

Nationale-Nederlanden ponownie rusza z Medbusem. Darmowe badania profilaktyczne dla mieszkańców południowo-zachodniej Polski. Między 26 a 30 czerwca mieszkańcy południowo-zachodniej Polski będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji dermatologicznych, a także badań USG tarczycy, piersi i jąder. W ten sposób po raz kolejny Nationale-Nederlanden zachęca Polaków do regularnej profilaktyki zdrowotnej. Partnerami społecznymi akcji są: Fundacja Onkologiczna Alivia, Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Movember Polska.

 

- Z naszych badań wynika, że ponad połowa Polaków ma w swoim otoczeniu osobę chorującą na nowotwór. Mimo to wciąż wiele osób zaniedbuje swoje zdrowie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. – Chcemy zachęcić Polaków do regularnego badania się, dlatego po raz drugi ruszamy w drogę z naszym Medbusem. Zeszłoroczna edycja akcji, która odbyła się na północy Polski, spotkała się z dużym uznaniem. Łącznie przebadano prawie 1000 osób. Mamy nadzieję, że podobnie będzie teraz.

 

W tym roku akcja odbędzie się w południowo-zachodniej Polsce. W specjalnie przygotowanym Medbusie zostaną ulokowane cztery gabinety, w których będzie można skorzystać z wizyty u dermatologa, a także wykonać USG tarczycy, piersi bądź jąder. Tuż obok stanie strefa pacjenta Nationale-Nederlanden, w której będzie można także porozmawiać z ekspertami o profilaktyce finansowej. Liczba miejsc na badania jest ograniczona, dlatego warto przyjść na miejsce i zapisać się na badania już od pierwszej godziny trwania akcji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Poniżej prezentujemy dokładne lokalizacje i terminy, w których można wykonać badania:

 

  • 26 czerwca Konin, Plac Wolności, godz. 13:00-21:00
  • 27 czerwca Kalisz, Główny Rynek, godz. 13:00-21:00
  • 28 czerwca Leszno, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, dojazd od ul. 17-stycznia, godz. 13:00-21:00

 

- Początek wakacji to dobry moment na zajęcie się sprawami, na które nie mamy na co dzień czasu. Zdrowie nie może być na końcu listy naszych priorytetów – mówi Agata Polińska, prezes Fundacji Onkologicznej Alivia. – Regularne badania zapewnią nam spokój, mogą również zagwarantować szybkie wykrycie choroby, a przez to większą szansę na pełne wyleczenie. Z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest zdiagnozowanie nowotworu we wczesnym stadium, zanim pojawią się widoczne objawy. Dlatego zachęcam wszystkich do przyjścia i skorzystania z bezpłatnych badań.

Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydentów Konina, Legnicy oraz Leszna.

Zapraszamy!

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook