Reklama
Poznań: Mobilny Miesiąc Zdrowia - bezpłatne badania

Mieszkańcy Poznania, zatroszczcie się o swoje zdrowie! Już niebawem będziecie mogli wykonać bezpłatne badania. Jest ich bardzo dużo, a także charakteryzują się różnorodniścią, a więc każdy z Was znajdzie tam "coś dla siebie". Podczas Mobilnego Miesiąca Zdrowia 2019 po Polsce krążyć będą specjalne pojazdy, przeznaczone do przeprowadzania mobilnych badań. Na ulicach miast spotkacie m.in.: spirobusa, kardiobusa, osteobusa oraz autobus zdrowia.

BADANIE SKÓRY GŁOWY
Podczas badania wykonywana jest trychoskopia czyli profesjonalne, komputerowe badanie i analiza skóry głowy i włosów. Badanie wykonuje się za pomocą kamery trychologicznej i jest bezpłatne. W trakcie badania dowiesz się m.in.: jaki masz typ skóry głowy oraz rodzaj i kondycję włosów, jak radzić sobie z problemem wypadania włosów, łojotoku, łupieżu, łysienia androgenowego, jak dbać o włosy, co robić by były zdrowe i piękne oraz jakich preparatów używać.

BADANIE CERY
Pozwoli określić jaki jest stopień jej nawilżenia, występowania sebum, naczynek, zaskórników oraz zmarszczek. Zbadamy również poziom jej elastyczności oraz udzielimy porad jakie kosmetyki wybrać do jej pielęgnacji na dzień i na noc.

KONSULTACJE KOSMETYCZNE
Nasza dermokonsultantka odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania w zakresie pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a także włosów, doradzi jakich kosmetyków używać oraz podpowie na co zwracać uwagę przy kompletowaniu swojej kosmetyczki.

POMIAR CIŚNIENIA
Zmierzymy ciśnienie i sprawdzimy czy jest w normie. Przy okazji zapytaj o nasz bezpłatny dzienniczek do pomiaru ciśnienia, w którym będziesz mogła/mógł odnotowywać swoje codzienne wyniki.

PORADY FARMACEUTYCZNE
Jeśli nie jesteś pewna/pewien jak stosować dany lek, masz pytanie dotyczące składu Twojego suplementu diety, albo chcesz dowiedzieć się co może pomóc w walce z Twoimi dolegliwościami – skonsultuj się z naszym specjalistą.

SPIROMETRIA
Rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Badanie spirometryczne jest badaniem bezinwazyjnym, bezbolesnym. Spirometria kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

ANALIZA WIEKU SERCA
Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez europejskie towarzystwo kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i  bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

BADANIE KOŚCI
Densytometria jest najlepszą dostępną metodą rozpoznawania osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed wystąpieniem złamania kości lub kręgosłupa. Służy także ocenie efektywności prowadzonego leczenia.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
Zapisy obowiązują tylko na badania prowadzone w busach Fundacji Ziko dla Zdrowia. Na badanie i konsultacje przeprowadzane w zdrowotnym autobusie nie prowadzimy zapisów.
Telefon:  12 687 57 90 (od poniedziałku do piątku: 8:00 – 17:00)
E-mail: kontakt@zikodlazdrowia.org lub na miejscu.

 

Poznań

Św. Marcin

Badanie skóry głowy (trychoskopia)

Bus

10 czerwca 2019

12:00-18:00

Poznań

skrzyżowanie ul. Szymańskiego z ul. Krysiewicza

Badanie kości

Bus

10 czerwca 2019

12:00-18:00

Poznań

Dąbrowskiego (w pobliżu Teatru Nowego)

Spirometria i analiza wieku serca

Bus

11 czerwca 2019

09:00-17:00

Poznań

Głogowska (parking E'Leclerc)

Badanie kości

Bus

11 czerwca 2019

09:00-17:00

Poznań

skrzyżowanie ul. Dąbrowskiego z ul. Żurawią

Spirometria i analiza wieku serca

Bus

12 czerwca 2019

09:00-17:00

Poznań

Rynek Łazarski

Spirometria i analiza wieku serca

Bus

13 czerwca 2019

09:00-17:00

Poznań

Wierzbięcice (przy Biedronce)

Spirometria i analiza wieku serca

Bus

14 czerwca 2019

09:00-15:00

Poznań

Grunwaldzka (przy McDonalds)

Spirometria

Bus

17 czerwca 2019

12:00-18:00

Poznań

Opolska (przy przystanku Dębiec)

Spirometria

Bus

18 czerwca 2019

09:00-17:00

Poznań

Rycerska (przy Żabce)

Spirometria

Bus

19 czerwca 2019

09:00-15:00

 

Zapraszamy!

Źródło: zikodlazdrowia.org

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook