Poznań: bezpłatne spotkanie nt. Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

W Poznaniu trwają badania przesiewowe w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Już 5 lipca w Avenidzie koordynatorzy Projektu z Wielkopolskiego Centrum Onkologii przeprowadzą akcję edukacyjną. 

Do Programu mogą przystąpić nie tylko mieszkańcy Poznania w wieku 40-65 lat, ale również osoby zamieszkujące województwo wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie, które zaobserwowały u siebie charakterystyczne objawy laryngologiczne, m.in. takie jak: pieczenie języka, czerwone lub białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, problemy z przełykaniem. Z badań mogą skorzystać również osoby znajdujące się w grupie podniesionego ryzyka – palacze, nadużywający alkoholu, narażeni na zakażenie wirusem HPV, a także osoby genetycznie obciążone, które miały przypadki zachorowalności na nowotwory głowy i szyi w rodzinie.

5 lipca w Avenidzie Poznań na poziomie +1 powstanie stoisko promujące, w którym klienci będą mogli skorzystać z informacji na temat Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi oraz rejestracji na badania. Z Programu można skorzystać do sierpnia 2020 roku.

Zapraszamy! 

Źródło: www.propertynews.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook