Reklama
Poznań: bezpłatne badanie mammograficzne

Poznań bezpłatne badanie mammograficzne

Drogie Panie z Poznania, badanie mammograficzne może uratować Wasze zdrowie, a nawet życia. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia. Ważne jest również to, by wykonać badanie w mammobusie nie potrzebujecie skierowania.

Czynniki ryzyka zachorowania na raka piersi:

  • rak piersi wśród członków rodziny,
  • mutacje w genach,
  • wczesna pierwsza miesiączka,
  • późna menopauza,
  • urodzenie dziecka po 35. roku życia,
  • bezdzietność,
  • leczenie z powodu innych schorzeń piersi.

MAMMOGRAFIA PROFILAKTYCZNA (BEZPŁATNA) skierowana jest dla Pań w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie miały wykonywanego badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesiący.

Warunkiem przyjęcia jest weryfikacja uprawnień Pacjentki do korzystania z Programu Profilaktyki Raka Piersi prowadzona podczas rejestracji poprzez wprowadzenia numeru PESEL do systemu SIMP udostępnionego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ocena badania odbywa się niezależnie przez 2 lekarzy radiologów. Wynik badania odbierają Panie osobiście w jednostce (dotyczy badań wykonanych w stacjonarnej pracowni w Poznaniu przy ul. Za Groblą 3/4) lub wysyłane są drogą pocztową na prośbę pacjentki i w przypadku badań wykonanych w mammobusie.

Badania wydawane są w ciągu 15 dni robocznych.

MIEJSCE WYKONYWANIA BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI NFZ:

  • Pracownia Mammografii w Poznaniu przy ul. Za Groblą 3/4 - Rejestracja i informacja telefooniczne /61/ 222 37 37, /61/ 222 37 00

Rejestracja on-line na badania w ramach PROGRAMU PROFILAKTYKI RAKA PIERSI - zapraszamy do skorzystania z formularza

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: www.largo-mammografia.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook