Aktualne badania w Twoim województwie
Seniorzy z Poznania, zatroszczcie się o swoje zdrowie! Możecie skorzystać z całkowicie bezpłatnej rehabilitacji. Miejsca rehabilitacji wyposażone są w profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny gwarantujący wysoką jakość usług. Wygodne sale zabiegowe zapewniają komfort pacjentom, a zatrudnieni na oddziale specjaliści stosują nowoczesne metody terapeutyczne.
OSOBY UPRAWNIONE
Z rehabilitacji mogą skorzystać osoby w wieku 65+, które są mieszkańcami Poznania i zostały zakwalifikowane do tego rodzaju świadczeń zdrowotnych przez odpowiedniego lekarza specjalistę i oczekują w placówce w kolejce na zlecone zabiegi. Podstawą przyjęcia pacjenta na rehabilitację jest skierowanie wystawione przez lekarza.
MIEJSCE I SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY
Kwalifikacji na rehabilitację dokonuje lekarz oddziału rehabilitacyjnego na podstawie skierowania. Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych zabiegów mogą się zgłosić telefonicznie lub mailowo bezpośrednio do :
1) Ośrodka Rehabilitacji Dziennej
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu
Ul. Mogileńska 42
Tel. 61 87 38 708
e-mail: zolirm@mogilenska.pl
Kwalifikacja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezpłatnych zabiegów mogą się zgłosić telefonicznie lub mailowo oraz bezpośrednio do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Kwalifikacja odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.00 - na podstawie wymienionych poniżej wymaganych dokumentów.
Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się w godzinach od 06:00 do 8:00
2) Dzienny Oddział Rehabilitacyjny
Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM)
Al. Solidarności 36 Budynek B, 1 piętro, 61-696 Poznań
Tel. 61 647 77 72
e-mail: rejestracja.dor@posum.pl
Pacjenci mogą dokonywać rejestracji wizyt w POSUM bezpośrednio - osobiście lub przez osoby trzecie: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 - 19.00, telefonicznie: od poniedziałku do piątku w godzinach 8.25 - 16.00 pod numerem telefonu (61) 647 77 80 lub za pomocą poczty elektronicznej.
WYMAGANE DOKUMENTY
Skierowanie - Podstawą przyjęcia pacjenta na rehabilitację jest skierowanie wystawione przez:
lekarzy z odziału:
-
urazowo-ortopedycznego,
-
chirurgicznego,
-
neurochirurgicznego,
-
neurologicznego,
-
reumatologicznego,
-
chorób wewnętrznych,
-
onkologicznego,
-
urologicznego,
-
rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, pulmonologicznej, kardiologicznej,
-
ginekologicznego.
lekarzy z poradni:
-
rehabilitacyjnej,
-
urazowo - ortopedycznej,
-
neurologicznej,
-
reumatologicznej,
-
poradni wad postawy.
oraz lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w przypadku zaostrzeń schorzeń przewlekłych.
Uwaga !
Na skierowaniu musi być czytelna pieczątka nagłówkowa jednostki kierującej z aktualnym numerem umowy z NFZ, numerem REGON i numerem kodu resortowego oraz czytelna pieczątka lekarza wystawiającego skierowanie. Do skierowania należy dołączyć wyniki badań potwierdzające rozpoznanie.
Dokumenty w dniu zgłoszenia na badanie lekarskie: pacjent powinien posiadać dowód osobisty (PESEL), dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne oraz inne dokumenty potwierdzające schorzenia i stanowiące podstawę do adekwatnego do schorzenia dobrania zabiegów rehabilitacyjnych.
Zachęcamy do skorzystania!
Źródło: poznan.pl