Reklama
Powiat średzki: bezpłatne badanie PSA dla mężczyzn i badanie dolnego odcinka przewodu pokarmowego dla kobiet i mężczyzn

Mieszkańcy powiatu średzkiego, kiedy ostatnio kontrolowaliście stan swojego zdrowia? Pamiętajcie, że profilaktyka może uratować życie! Nie zwlekajcie więc, czekając aż będzie za późno! Już niebawem odbędą się bezpłatne badania z których może skorzystać każda chętna osoba. Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej i Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej sp. z o.o. w Poznaniu zorganizują badanie PSA dla mężczyzn od 50 roku życia oraz badanie na krew utajoną w kale dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia.
 
W poniedziałek, 17 czerwca br. w godz. 12:45 - 13:15 w Bibliotece Publicznej w Środzie Wielkopolskiej odbędzie się spotkanie edukacyjne dla mieszkańców powiatu średzkiego, poświęcone poniższym programom zdrowotnym, w szczególności przygotowaniu się do samych badań. Spotkanie edukacyjne poprowadzi dr n. med. Dariusz Godlewski - dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej sp. z o.o.
  1. Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Złośliwych Dolnego Odcinka Przewodu Pokarmowego dla mieszkańców gmin województwa wielkopolskiego (dla kobiet i mężczyzn od 68 roku życia - badanie na obecność krwi utajonej w kale).
  2. Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Chorób Układu Moczowo - Płciowego dla mieszkańców gmin województwa wielkopolskiego (dla mężczyzn od 50 roku życia - badanie krwi w kierunku PSA).
Badania finansowane są z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Przeprowadzi je Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej Sp. z o.o.

Jego uczestnicy otrzymają specjalne probówki do przygotowania materiału do badań na obecność krwi utajonej w kale (profilaktyka raka jelita grubego).
 
Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w tym spotkaniu, będą mogły odebrać probówki do badań od dnia 18 czerwca br. w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Daszyńskiego 5, parter, pok. 135.
 
Na badania można zapisywać się telefonicznie lub osobiście w Wydziale Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, ul. Daszyńskiego 5, parter, pok. 135, tel. 61 286 62 27, aż do wyczerpania się wolnych miejsc.
 
W dniu 28 czerwca br. w godz. od 9.00 - 13.00 w Szpitalu Średzkim - wejście „B" od ul. Żwirki i Wigury 10, gabinet nr 1 (przy Oddziale Chirurgicznym) pobierana będzie krew na oznaczenie poziomu PSA oraz odbierane będą probówki z kałem.
 
Zachęcamy do skorzystania!
 
Źródło: http://www.powiatsredzki.pl
Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook