Reklama
Konin: bezpłatne badania i konsultacje onkologiczne

Fundacja „Drugie Życie” zaprasza na Dzień Walki z Rakiem. Odbędą się bezpłatne prelekcje, porady specjalistów i bezpłatne badania.

 Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Fundacja Onkologiczna „Drugie Życie” wraz z centrum handlowym Ferio organizują białą sobotę. 2 lutego w godzinach 10.00 – 18.00 w ramach zorganizowanych stanowisk oraz gabinetów mobilnych będzie można skorzystać z darmowych badań profilaktycznych i porad onkologicznych,  a także wysłuchać prelekcji lekarzy podejmujących tematykę profilaktyki chorób nowotworowych.

Będzie można skorzystać z porad specjalistów. Podczas prowadzonych prelekcji lekarze m.in. onkolog, hematolog, pulmonolog i psychoonkolog będą udzielać informacji na temat szkodliwości palenia i walki z nałogiem, profilaktyki chorób nowotworowych, w tym chorób nowotworowych krwi, idei dawstwa szpiku, a także informować o dostępnych programach profilaktycznych.

Dodatkowo, będzie można zmierzyć poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze krwi, czy poznać techniki masażu limfatycznego – ćwiczeń usprawniających.  Dietetyk fundacji udzieli z kolei porad dietetycznych w zakresie zdrowego żywienia.                  

Pacjenci onkologiczni będą mieli również możliwość profesjonalnych konsultacji dotyczących pielęgnacji skóry problematycznej, wizażu osób po chemio i radioterapii. W ramach prowadzonej profilaktyki raka piersi klientki poznają metodę samobadania piersi na fantomie, a wyszkolone brafitterki  będą wspierać w odpowiednim dobrze biustonosza.

Bedzie to także okazja, by skorzystać z bezpłatnych badań. Badanie USG piersi wykonywane przez specjalistę radiolog w godz. 10.00 do 14.00 oraz badanie demoskopowe znamion i pieprzyków prowadzone przez specjalistę onkologa klinicznego w godz. 14.00 – 18.00 dostępne za wcześniejszą rejestracją.

Zapisy na przyjmowane są w dniach 28 i 29 stycznia w godz. 16.00 -20.00 pod nr telefonu 517 453 173. Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona!

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: www.feriokonin.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook