Olsztyn: pierwszy w województwie gabinet leczenia stopy cukrzycowej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie otworzył pierwszy w województwie warmińsko-mazurskim gabinet leczenia stopy cukrzycowej, który pozwoli na stworzenie kompleksowej opieki nad chorymi na cukrzycę w Szpitalu.

Chorzy z Olsztyna i regionu, w którym na skutek powikłań cukrzycy może grozić amputacja stopy, nie muszą już jeździć po specjalistyczne leczenie do Gdańska lub Warszawy.

— Jesteśmy jedynym takim gabinetem na Warmii i Mazurach, przyjmujemy pacjentów z całego województwa w poniedziałki i czwartki w godz. 8.00-13.00, po uprzedniej rejestracji — mówi dr Wojciech Matuszewski, z-ca ordynatora Oddziału Klinicznego Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, który wraz z lekarzem Robertem Modzelewskim i pielęgniarką Martą Lemańską przyjmuje pacjentów w gabinecie stopy cukrzycowej.

WSS w Olsztynie otrzymał 19 800,24 złotych dofinansowania ze środków Ministerstwa Zdrowia na zakup wyposażenia gabinetu leczenia zespołu stopy cukrzycowej, działającego przy specjalistycznej poradni diabetologicznej.

Środki zostały przyznane w ramach programu polityki zdrowotnej Program Wsparcia Ambulatoryjnego Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej na lata 2016-2018 na realizację zadania „ Wyposażenie i doposażenie gabinetów leczenia zespołu stopy cukrzycowej mogących pełnić funkcję podstawową w 2017 roku.”

W ramach realizacji umowy został zakupiony sprzęt: podologiczny fotel zabiegowy dla pacjenta, taboret zabiegowy dla lekarza, frezarka do usuwania modzeli, trzy zestawy do badania neuropatii cukrzycowej, komplet podstawowych narzędzi chirurgicznych - 21 elementów, komputer wraz z oprogramowaniem, drukarką i kserokopiarką i aparat fotograficzny służący do prowadzenia dokumentacji poglądowej postępów leczenia ran zespołu stopy cukrzycowej

Gabinet leczenie stopy cukrzycowej wraz z poradnią diabetologiczną oraz oddziałem diabetologicznym tworzy kompleksowy system nad chorymi na cukrzycę. Do ich dyspozycji są także w razie potrzeby inni specjaliści w szpitalu, m.in.: diagności, a także chirurdzy i ortopedzi.

 

Źródło: WSS w Olsztynie

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook