Olecko: bezpłatne badania USG dla dzieci

Rodzice, możecie ykonać bezpłatne badania USG dla swoich maluchów z terenu gminy Olecko. Jest to wspaniałą okazją, żeby skontrolować stan zdrowia swoich Pociech.

Rodzice dzieci zameldowanych na terenie gminy Olecko będą mogli zabrać  12 -13 lipca 2019 r. swoje pociechy na badania ultrasonografem. Badanie USG będzie bezpłatne!

Burmistrz Olecka wspólnie z Fundacją Ronalda McDonalda po raz kolejny oferują profilaktyczne badania USG dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które odbędą się w Olecku dniach 12 - 13 lipca.

Badania są bezpieczne i bezbolesne. Prowadzone będą w mobilnej stacji medycznej, składającej się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko. Telefoniczna rejestracja będzie trwać w dniach 1- 2 lipca 2019r., w godzinach 08:00 do 15:30. Dzwonić należy pod następujące numery telefonów: 87 520 12 32 lub 577 077 408. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Ewa Zalewska – Drozd, kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa.

Uwaga! Udział w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona do 140 dzieci. O kwalifikacji do badania decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Urzędu Miejskiego www.um.olecko.pl.

Lekarze będą przyjmowali małych pacjentów w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przed budynkiem Plac Wolności 2 w Olecku.

Czas potrzebny na badanie to około 15 – 18 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: um.olecko.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook