Reklama
Kielce: Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy - bezpłatna cytologia

Drogie Panie, rak szyjki macicy wciąż jest nowotworem lekceważonym przez kobiety. W 2016 roku w województwie świętokrzyskim na inwazyjnego raka szyjki macicy zachorowało 67 kobiet. Nowotwór w stadium przedinwazyjnym stwierdzono u 42 kobiet. 55 mieszkanek świętokrzyskiego zmarło z powodu raka szyjki macicy. Tych śmierci można było uniknąć, gdyby kobiety regularnie się badały. Drogie Panie, badajcie się! Jest to tak szalenie ważne, a przecież zajmuje tylko chwilę.

Z okazji Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (21-27 stycznia) Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach zaprasza panie na bezpłatne badania cytologiczne. W ramach jednej wizyty będą wykonane bezpłatnie dwa badania cytologiczne - techniką klasyczną oraz na podłożu płynnym.

Badania są przeznaczone dla mieszkanek województwa świętokrzyskiego, będących w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie korzystały z cytologii w Programie Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy. Świętokrzyskie Centrum Onkologii uzupełnia klasyczne badanie cytologiczne cytologią na podłożu płynnym (LBC).

Rejestracja i zamawianie bezpłatnego transportu na badania (w tym również dla osób z niepełnosprawnościami) pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Każda pani otrzymuje po badaniu zestaw kobiecych upominków, a jeśli dodatkowo ułoży hasło zachęcające inne kobiety do korzystania z profilaktyki, może zostać nagrodzona sprzętem AGD. Udogodnienia w dostępie do profilaktyki zostały dofinansowane z Funduszy Europejskich w ramach projektów „Być świadomą kobietą” – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim.

Zapraszamy!

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook