Czerwona Góra: bezpłatna rehabilitacja pulmonologiczna

Mieszkańcy Czerwonej Góry, będziecie mieć mozliwość skorzystania z bezpłatnej fizjoterapii- 3-tygodniowego programu bez kolejki. Obejmuje on zabiegi, ćwiczenia, masaże, pomoc psychologa i edukację zdrowotną.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze realizuje projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego: „ KOMPLEKSOWA REHABILITACJA PULMONOLOGICZNA W RAMACH PROFILAKTYKI WTÓRNEJ U OSÓB W WIEKU AKTYWNOŚCI ZAWODOWEJ  CIERPIĄCYCH NA PRZEWLEKŁE CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO (CRD)”

Programem objętych zostanie 540 pacjentów z przewlekłymi chorobami płuc w wieku aktywności zawodowej.

 

Program skierowany jest do każdego pacjenta z przewlekłym schorzeniem układu oddechowego, w tym pacjentów przed i po zabiegach torakochirurgicznych, w wieku aktywności zawodowej (18-60 r.ż - kobiety, 18-65 r.ż - mężczyźni).

 

Każdy lekarz, który stwierdził u swojego pacjenta jedną z przewlekłych chorób układu oddechowego może wypisać skierowanie na fizjoterapię w ramach programu. Skierowanie powinno zawierać:

  • imię i nazwisko pacjenta 
  • numer PESEL,
  • adres pacjenta,
  • rozpoznanie główne w języku polskim wraz z kodem ICD-10
  • wszystkie schorzenia współistniejące,
  • pieczątkę placówki oraz pieczątkę lekarza wystawiającego skierowanie.

Miejsce:

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Rafała w Czerwonej Górze - Dział Rehabilitacji Medycznej Budynek D, III piętro

Jeśli chorujesz lub chorowałeś/aś na choroby układu oddechowego i jesteś osobą w wieku aktywności zawodowej KOMPLEKSOWA REHABILITACJA PULMONOLOGICZNA jest skierowana do Ciebie.

Zgłoś się na bezpłatną rehabilitację połączoną z kursami edukacyjnymi i możliwością wsparcia psychologicznego.

Więcej informacji:

https://czerwonagora.pl/dzialy-medyczne w zakładce Dział Rehabilitacji Medycznej

lub pod numerem telefonu: 603 508 603 lub +48 (41) 34 655 45 do 48 wew. 172, 204

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: czerwonagora.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook