Rzeszów: bezpłatne i anonimowe badanie w kierunku HIV

Czy miałeś/miałaś kontakt seksualny z osobą, która nigdy nie robiła testu na HIV i nie wie, czy jest zakażona, czy nie? Czy kiedykolwiek uprawiałeś seks bez prezerwatywy? Czy robiłeś tatuaż lub piercing bez użycia sterylnego sprzętu? 

W Polsce co 2 osoba żyjąca z HIV nie wie o swoim zakażeniu. Chroń swoje życie i zdrowie, chroń życie i zdrowie innych ludzi. Wykonaj bezpłatny, anonimowy test krwi.

Pacjent nie ma obowiązku podawania żadnych danych personalnych. Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego (PKD) mają natomiast obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o pacjencie.

Badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objecie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

 

PKD przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

ul. Wierzbowa 16
35-310 Rzeszów

Godziny otwarcia:

środa 15:15 - 18:15, sobota 11:30 - 14:30

Uwaga:

W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni Klient
przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

 

Zadbaj o siebie, zrób badania!

Źródło: http://hivstory.pl/zrob-test

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook