Od stycznia tylko e-recepty! Dowiedz się, jak z nich skorzystać

Od stycznia tylko e-recepty! Dowiedz się, jak z nich skorzystać

Już niebawem w życie wejdzie obowiązek wystawiania e-recepty (dokładnie 8 stycznia 2020 r.). Co zyskamy dzięki e-receptom?  Korzyści jest mnóstwo. Między innymi, fakt, że jeżeli przepisano Ci więcej leków, nie musisz prosić o odpis i nie utracisz refundacji — każdy lek możesz kupić w dowolnej aptece. Dodatkowo, nie ma ryzyka, że otrzymasz niewłaściwy lek — e-recepta jest zawsze czytelna. Ogromnym plusem jest również to, że e-recepty nie zgubisz - wszystkie e-recepty zapisują się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. Szalenie istotny jest również fakt, że zrealizujesz ją w każdej aptece w Polsce

E-recepta

Jak skorzystać?

1. Od lekarza  dostaniesz e-receptę w formie gotowego wydruku lub w mailu/esemesie. Będzie zawierać czterocyfrowy kod.

2. W aptece wystarczy pokazać farmaceucie wydruk lub esemesa/maila z e-receptą.

3. Farmaceuta skanuje kod i wydaje leki zapisane na  e-recepcie.

Zalety:

  • Większa elastyczność – możliwość wykupienia leków w różnych aptekach (nie tracąc refundacji) lub częściowej realizacji e-recepty.
  • Większa wygoda – e-recepty nie można zgubić, można ją otrzymać SMS-em lub e-mailem, zawsze jest dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta.
  • Oszczędność czasu – nie trzeba iść do lekarza po kolejną e-receptę, w przypadku chorób przewlekłych można ją otrzymać SMS-em lub e-mailem.
  • Mniejsze ryzyko błędu – e-recepta jest zawsze czytelna. To eliminuje sytuacje, w których aptekarz nie może odczytać nazwy leku czy jego dawki.
  • Łatwiejsza dostępność – można upoważnić dowolną osobę przez Internetowe Konto Pacjenta i to ona otrzyma e-receptę SMS-em i wykupi leki – nie trzeba samemu iść do apteki

Źródło: https://pacjent.gov.pl/ 

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook