Reklama
Józefów: „Zdrowy Kręgosłup – zajęcia terapeutyczne dla dzieci

józefów zdrowy kręgosłup zajęcia terapeutyczne dla dzieci

W Józefowie  w roku  szkolnym 2019/2020  realizowany będzie  nowy projekt „Zdrowy Kręgosłup – zajęcia terapeutyczne dla dzieci współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Programem zostanie objętych 700 dzieci ze szkół podstawowych z klas I-VI z województwa mazowieckiego. Projekt uwzględnia uczestnictwo dzieci z niepełnosprawnościami.

Celem projektów jest poprawa stanu zdrowia w zakresie przeciwdziałania wadom kręgosłupa oraz zwiększenie wiedzy na temat profilaktyki tych wad. Realizacja projektu ma przyczynić się do wzrostu wykrywalności niezdiagnozowanych wad i chorób kręgosłupa i zmniejszenia ich poprzez regularne ćwiczenia i konsultacje ze specjalistami. 

Dzieci zakwalifikowane do projektu zostaną objęte wsparciem w zakresie:

  • ćwiczeń rehabilitacyjnych w grupach (2 x w tygodniu), które będą prowadzone będą przez fizjoterapeutów.
  • badań lekarskich i badań fizjoterapeutycznych (w sumie 6 wizyt).

Programem zostaną objęci również rodzice uczestników/dzieci. Przeprowadzone zostaną działania informacyjno-edukacyjne w formie warsztatów, podczas których rodzice otrzymają merytoryczne wsparcie z zakresu wad kręgosłupa i praktyczne porady jak im przeciwdziałać.

W programie dzieci i rodzice objęci są opieką wykwalifikowanych fizjoterapeutów – specjalistów wad postawy, lekarzy ortopedów i lekarzy rehabilitacji ruchowej, psychologów.

Program jest bezpłatny.

Często w czasie takich diagnoz nasi specjaliści udzielają również porad z zakresie zaburzeń Integracji Sensorycznej, terapii stóp, terapii skolioz.

Aby zapisać swoje dziecko do programu zadzwoń 733-38-38-83 „ Kangurek” Centrum Terapii ul. Graniczna 10 Józefów .

Liczba miejsc ograniczona, więc nie należy zwlekać z decyzją :)

Zapraszamy!

Źródło: jozefow.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook