Kraków: "Stany wyczerpania – diagnoza i przeciwdziałanie" - bezpłatny wykład

Nieustająco i dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość prowokuje do poszerzania granic poznania, otwarcia na nowe wyzwania. Dlatego w 2020 roku zapraszamy do uczestnictwa w nowym cyklu spotkań o charakterze popularnonaukowym – „HORYZONTY”. Najważniejszym bohaterem będzie człowiek i szerokie aspekty jego funkcjonowania – od umysłu przez jego ciało aż po psyche. Do tej pory, od ponad 2 lat, spotykaliśmy się podczas Akademii Mózgu, która skupiała się szczególnie wokół zagadnień umysłu, jednak obecnie będziemy przyglądali się człowiekowi ze znacznie szerszej perspektywy.

Naszymi gośćmi będą specjaliści, którzy z perspektywy różnych nauk, teorii i doświadczeń pozwolą odpowiedzieć na wciąż aktualne pytania kim jesteśmy? i dokąd zmierzamy? W ramach nawiązanej współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim co jakiś czas będziemy spotykać się m.in. z wykładowcami Instytutu Psychologii Stosowanej. Na pierwsze spotkanie zapraszamy już w styczniu.

21 stycznia 2020 r.
g. 18.00 Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2
Stany wyczerpania – diagnoza i przeciwdziałanie
Prowadzący: dr Krystyna Golonka oraz studenci Instytutu Psychologii Stosowanej UJ

I cz.
Wprowadzenie do problematyki wyczerpania (45 min.) - wykład otwarty
II cz.
Uwaga - obowiązują zapisy: formularz na stronie dworek.eu/zapisy Hasło: Horyzonty
Diagnoza wyczerpania – badania własne (30 min.)
Wdrażanie „planu korekcyjnego” - ćwiczenia (45 min.)

Stany wyczerpania są trudnym doświadczeniem, z którym wiążą się takie objawy jak m.in.: obniżona energia, zmęczenie, napięcie, niechęć do działania i brak entuzjazmu. Często wynikają z przeciążenia i chronicznego stresu. Celem warsztatu będzie omówienie problematyki wyczerpania z uwzględnieniem psychologicznych przyczyn i konsekwencji. Zrozumienie mechanizmu, przyczyn i konsekwencji wyczerpania często daje impuls do wprowadzenia zmian, wdrożenia planu korekcyjnego w sposobie działania. Stany te omówione zostaną w kontekście syndromu wypalenia i ujęcia poznawczo-behawioralnego.
 

Czas:


21 stycznia 2020 r. g. 18.00

Miejsce:

Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Papiernicza 2

Zapisy:

Obowiązują zapisy -  formularz na stronie dworek.eu/zapisy Hasło: Horyzonty

Kontakt:

 

Zapraszamy! 

Źródło: dworek.eu 

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook