Reklama
Kraków: „ATaka zabawka” - bezpłatne wydarzenie dla niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców

Już w sobotę, 8 czerwca, w Galerii Bronowiceodbędzie się akcja pod hasłem „ATaka zabawka”, specjalnie dedykowana dzieciom niepełnosprawnym i ich rodzicom.

W ramach wydarzenia „ATaka zabawka” każdy z uczestników otrzyma zabawkę dostosowaną do swoich potrzeb i możliwości. Na tych, którzy mają już swoje własne switch’e - specjalne przyciski umożliwiające uruchomienie przedmiotu, nawet przy bardzo małych możliwościach ruchowych – czekać będą zabawki do zaadaptowania. Dla najmłodszych, którzy nie posiadają jeszcze takich udogodnień przygotowane zostaną zestawy z zabawkami i odpowiednimi przyciskami.      

W programie wydarzenia przewidziano również trzy tury warsztatów dla rodziców, dotyczących adaptowania zabawek, roli samodzielnej zabawy w rozwoju dziecka, a także możliwości, jakie stwarza dzieciom technologia wspomagająca. Warsztaty odbędą się o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać e-mail na adres generacja@gmail.com z preferowaną godziną oraz swoim imieniem i nazwiskiem.

Przez cały dzień specjaliści z generAACji będą odpowiadali wszystkim chętnym rodzicom na pytania dotyczące komunikacji wspomagającej i alternatywnej oraz technologii wspomagającej.

Zapraszamy!

Źródło: krakow.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook