Reklama
Zielona Góra: Profilaktyka Nowotworów Głowy i Szyi - bezpłatne badania

Mieszkańcy Zielonej Góry, 10-12 maja odbędzie się szósta edycja ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Obchodzone one będą również w Waszym mieście.  Będzie można skorzystać z wielu bezpłatnych badań. Zatroszczcie się o swoje zdrowie, wystarczy przyjść i bezpłatnie skontrolować jego stan. Profilaktyka naprawdę jest szalenie ważna.

Szczegółowy harmonogram:

Piątek 10 maj 2019 godz. 9.00 – 13.00

  • Fundusze Europejskie na profilaktykę nowotworów głowy i szyi

Przyjdź bez zapisu i skorzystaj z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki nowotworów głowy i szyi. W czasie Dnia Otwartego specjaliści odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Badania skierowane są do osób w wieku 40-65 lat , znajdujących się w grupie ryzyka, czyli będących wieloletnimi palaczami, nadużywającymi alkoholu, mających podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Kto powinien się zgłosić na badania? Osoby, u których przez 3 tygodnie występował przynajmniej jeden z poniższych objawów:

  • pieczenie języka,
  • niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
  • ból gardła,
  • przewlekła chrypka,
  • guz na szyi,
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
  • ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem

Badania będą się odbywać w poradni laryngologicznej – Budynek E, Parter

Sobota 11 maja 2019

  • Fundusze Europejskie zmieniają Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

- godz. 10.00-12.00 – spotykamy się pod SOR

Pracownicy szpitala opowiedzą o inwestycjach współfinansowanych z Unii Europejskiej - między innymi o doposażeniu oddziału ratunkowego i budowie lądowiska dla helikopterów, które znajduje się ponad budynkiem szpitala. Będzie to okazja do poznania historii powstania tego nietypowego lądowiska, a także zrozumienia jak ono funkcjonuje dlaczego jest tak ważne zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego.

- godz. 11.00-14.00 – zwiedzamy laboratorium

- Zapraszamy do odwiedzenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (czyli laboratorium), który na co dzień nie jest dostępny dla osób z zewnątrz. Chętnym pokażemy nie tylko wysokiej klasy wyposażenie, ale również opowiemy, jak wygląda praca w laboratorium oraz jak - dzięki środkom unijnym - poprawił się komfort ich pracy i jakość wykonywanych świadczeń - informują organizatorzy.

Zbiórka przy wejściu do Budynku C1, wg podziału na poszczególne grupy: od godz. 11:00 do 11:45 I grupa, od 11:45 do 12:30 - II grupa, od 12:30 do 13:15 - III grupa od 13:15 do 14:00 - IV grupa

- godz. 10.00 – 12.15 – zwiedzamy Zakład Patomorfologii

Podobnie, jak laboratorium, również Zakład Patomorfologii należy do miejsc raczej nie odwiedzanych przez osoby z zewnątrz. Tym razem wyjątkowo otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych. - Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wysoko wykwalifikowany personel Zakładu nie tylko pracuje na nowoczesnej aparaturze, ale również na co dzień współpracuje z doświadczonymi diagnostami w dziedzinie patomorfologii w różnych ośrodków medycznych w Polsce oraz prowadzi badania naukowe we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Ponadto Zakład Patomorfologii jako jedyny w województwie lubuskim posiada możliwość kształcenie specjalizacyjnego.

W przypadku dużej ilości chętnych, zwiedzanie zakładu odbędzie się w kilku grupach: od 10:00 do 10:45 - I grupa, od 10:45 do 11:30 - II grupa, od 11:30 do 12:15 - III grupa.

Zbiórka przed Budynkiem „O”, wejście od ul. Zyty.

Niedziela 12 maja 2019

- godz.10.00 – 12.00 – zobacz z bliska budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Zapraszamy!

Źródło: gazetalubuska.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook