Reklama
Zielona Góra: „Czerniak - badaj znamiona” - darmowe badania

zielona góra bezpłatne badaie znamion

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno. Zatroszcz się o swoje zdrowie!

Czerniak jest obecnie najczęściej występującym nowotworem u osób w wieku 24-40 lat. W Polsce rozpoznaje się go zbyt późno, dlatego 1 na 3 pacjentów umiera z powodu tej choroby. Tymczasem wcześnie wykryta daje 97% szans na całkowite wyleczenie. W sobotę, 25 maja, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia organizują Dzień Otwarty w Oddziałach Wojewódzkich NFZ, poświęcony profilaktyce nowotworów skóry, szczególnie czerniaka w ramach kampanii społecznej Planuję Długie Życie.

Zachęcamy do obejrzenia swojej skóry i sprawdzenia, czy nie ma na nich niepokojących, asymetrycznych zmian, które mogą wskazywać, że to czerniak. Lekarz dermatolog oraz pracownicy Funduszu będą czekali na Państwa w SP ZOZ MSWiA (Poliklinika) przy ul. Wazów 42 w Zielonej Górze.

Lekarz dermatolog będzie wykonywał badania zmian barwnikowych skóry. Diagnostyka zmian barwnikowych skóry z wykorzystaniem dermatoskopu jest bezbolesna i pozwala wykryć zmiany podejrzane oraz zmiany wymagające pilnego leczenia.

Zachęcamy do skorzystania!


Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook