Żary: Karta Seniora

Seniorzy, już od września 2019r. planowane jest uruchomienie realizacji programu „Gminna Karta Seniora”. Adresatami programu są seniorzy w wieku co najmniej 65 lat zameldowani w Gminie Żary.

Celem programu jest ułatwienie seniorom dostępu do dóbr kultury, sportu i rozrywki, kształtowanie pozytywnego wizerunku seniorów, wzmacnianie kondycji fizycznej oraz podnoszenie aktywności i sprawności seniorów.
W ramach programu seniorzy będą mieli możliwość korzystania z pływalni „Wodnik” w Żarach w formie 100% zniżki od ceny biletu obowiązującej za pierwszą godzinę pobytu na basenie 4 razy w miesiącu, jak również 100% zniżki na wstęp do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach.
Planuje się również gwarantowane usługi w zakresie rehabilitacji leczniczej poprzez zastosowanie 100% zniżki na zabiegi rehabilitacyjne. Z bezpłatnych gwarantowanych świadczeń opieki zdrowotnej w formie rehabilitacji seniorzy będą mogli skorzystać raz w roku w podmiotach wskazanych przez Gminę. Podstawą do skorzystania z usługi będzie skierowanie na rehabilitację wystawione przez lekarzy z narodowego funduszu zdrowia.
Więcej informacji na temat programu udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarach, Al. Jana Pawła II 6, pok. 305, tel. 68 470 73 21.

Zachęcamy do skorzystania! 

Źródło: https://gminazary.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook