Woj. lubuskie: turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

woj lubuskie turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolnikow

Rodzice z woj. lubuskiego, Wasze Maluchy mogą skorzystać z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych. Będzie to wspaniałe dla ich zdrowia, ale również zmiana otoczenia i kontakt z rówieśnikami świetnie wpłynie na ich samopoczucie.

KRUS w okresie wakacji w 2019 roku, organizuje nieodpłatne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci urodzonych w latach 2004-2012 (7-15 lat), których przynajmniej jeden z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.
Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach z KRUS są wady postawy, choroby układu ruchu lub układu oddechowego.
Wskazania medyczne do kwalifikowania dzieci na turnusy rehabilitacyjne:
- z chorobami układu oddechowego:
1) przewlekły nieżyt górnych dróg oddechowych,
2) nawracające infekcje gardła i zatok obocznych nosa,
3) stan po przebytym zapaleniu płuc i opłucną,
4) przewlekłe choroby układu oddechowego o podłożu alergicznym, w tym spastyczny nieżyt oskrzeli i astma oskrzelowa w okresie wydolności oddechowej,
- z wadami postawy i chorobami układu ruchu:
1) wady postawy i deformacje kostne,
2) boczne skrzywienie kręgosłupa,
3) koślawość i szpotawość kończyn - stany wymagające ćwiczeń korekcyjnych,
4) płaskostopie (płasko koślawość) i stopy końsko-szpotawe,
5) stany pourazowe i po operacjach korekcyjnych narządu ruchu,
6) upośledzenie funkcji układu ruchu w następstwie chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, w tym niedowład spastyczny pochodzenia mózgowego u dzieci z prawidłowym rozwojem umysłowym.
Podstawą skierowania dziecka jest wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą. Wniosek powinien być wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę w leczeniu którego pozostaje dziecko. Do wniosku obligatoryjnie powinien zostać dołączony z informacją o stanie zdrowia, wraz z dokumentacją medyczną związaną z leczeniem specjalistycznym dziecka oraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego zawierające m.in. zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
 
Wnioski od zainteresowanych rolników z województwa lubuskiego przyjmuje Oddział Regionalny w Zielonej Górze do 10.05.2019r. po uprzednim wypełnieniu skierowania przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę.
 
Wnioski dostępne są w siedzibie Oddziału i Placówkach Terenowych lub na stronie www.krus.gov.pl
Więcej informacji (termin, miejsce) można uzyskać pod nr teł 68 452 31 06.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: www.brzeznica.com.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook