Reklama
Nowogród Bobrzański: "NIE nowotworom u dzieci" - bezpłatne badania USG

Nowogrod bobrzanski nie nowotworom u dzieci

Rodzice, możecie zadbać o zdrowie Waszych Pociech. W jaki sposób? Do Waszego miasta przyjedzie Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Będzie można w nim wykonać dzieciom profilaktyczne badania USG na obecność komórek nowotworowych. Badanie jest nieodpłatne. Pamiętajcie o tym, jak bardzo ważna jest profilaktyka.

W badaniach udział mogą wziąć dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są częścią działań Fundacji Ronalda McDonalda na rzecz profilaktyki „NIE nowotworom u dzieci". Misją Fundacji jest tworzenie, wspieranie, a także realizacja programów, które pomagają dzieciom żyć w zdrowiu. Fundacja Ronalda McDonalda jest międzynarodową organizacją pożytku publicznego, działa ona w Polsce od 2002 roku. Fundacje na całym świecie łączy wspólny mianownik – pomoc dzieciom.

Należy pamiętać o tym, że udział bez wcześniejszej rejestracji nie jest możliwy!

Czas i miejsce:

1-2 marca 2019 r. w Nowogrodzie Bobrzańskim

MIEJSCE BADAŃ:

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie na parkingu przy ul. Pocztowej 7 w Nowogrodzie Bobrzańskim przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji.


ZAPISY:

Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy.
Zapisy prowadzone będą
w dniach 18-19.02.2019 r.
18.02 w godz. 8.00-16.00,
19.02 w godz. 7.00-15.00,
pod nr. telefonu 68 329 09 62.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Badanie są całkowicie bezpłatne. Najmłodsi mieszkańcy nie muszą się również obawiać bólu, ponieważ są one bezbolesne, a także nienwazyjne i w 100 % bezpieczne. Na badanie trzeba będzie przeznaczyć jedynie kilkanaście minut.

Ambulans Fundacji w którym odbywają się badania jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Celem badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych dzieci, a także wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.

Szalenie ważna jest również świadomość odnośnie nowotworów u dzieci. Daje to możliwość wczesnego rozpoznania, a co za tym idzie - wyleczenia. Zachęcamy więc do obejrzenia wykładu, który pozwoli poszerzyć Waszą wiedzę.

 

Zapraszamy!

Źródło: www.frm.org.pl/pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook