Reklama
Reklama
ogolne Image Banner 750 x 100
Gmina Pszczew: NIE nowotworom u dzieci" - bezpłatne badania

Drodzy Rodzice, zapewne zdrowie Waszych dzieci jest dla Was najważniejsze. Już za kilka dni będziecie mogli bezpłatnie przebadać swoje Maluchy. Badanie trwa tylko chwilkę i jest bezpolesne. Do Waszego miasta przyjedzie Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym będzie można nieodpłatnie wykonać dzieciom profilaktyczne badania USG na obecność komórek nowotworowych.

W badaniach udział mogą wziąć dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat.

Badania są częścią działań Fundacji Ronalda McDonalda na rzecz profilaktyki „NIE nowotworom u dzieci". Misją Fundacji jest tworzenie, wspieranie, a także realizacja programów, które pomagają dzieciom żyć w zdrowiu. Fundacja Ronalda McDonalda jest międzynarodową organizacją pożytku publicznego, działa ona w Polsce od 2002 roku. Fundacje na całym świecie łączy wspólny mianownik – pomoc dzieciom.

Należy pamiętać o tym, że udział bez wcześniejszej rejestracji nie jest możliwy!

Czas: 05. 03. 2019 r. 

Miejsce w ambulansie Fundacji, który
stanie Pszczew, ul. Rynek. Badaniem zostaną objęte dzieci zamieszkałe na terenie gminy Pszczew.

Zapisy prowadzone będą w dniach 27-28.02.2019 w godzinach 7.30-15.30, pod nr tel.: 95 749 23 14.

Badanie są całkowicie bezpłatne. Najmłodsi mieszkańcy nie muszą się również obawiać bólu, ponieważ są one bezbolesne, a także nienwazyjne i w 100 % bezpieczne. Na badanie trzeba będzie przeznaczyć jedynie kilkanaście minut.

Ambulans Fundacji w którym odbywają się badania jest to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Celem badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych dzieci, a także wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.

Szalenie ważna jest również świadomość odnośnie nowotworów u dzieci. Daje to możliwość wczesnego rozpoznania, a co za tym idzie - wyleczenia. Zachęcamy więc do obejrzenia wykładu, który pozwoli poszerzyć Waszą wiedzę.

 

Zapraszamy!

Źródło: www.frm.org.pl/pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook