Reklama
Woj. lubelskie: harmonogram mammobusu - maj

Wszystkie Kobiety w wieku 50-69 lat mogą wziąć udział w bezpłatnym badaniu mammograficznym. Będzie to możliwe dzięki specjalnemu mammobusowi, stacjonującemu w woj. lubelskim.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dodatkowo, nie jest potrzebne skierowanie lekarskie. Wystarczy przyjść i się przebadać.

W bezpłatnej mammografii mogą uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
  • lub otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie (rak piersi wśród członków rodziny, mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2) i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Harmonogram na maj tutaj

Zapraszamy!

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook