Puławy: rak jelita grubego - bezpłatne badania
Centrum Medyczne Internus zaprasza na bezpłatne badania w kierunku wykrywania raka jelita grubego.

Do badań kwalifikują się:

  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat bez objawów raka jelita grubego,
  • osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25–65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest skierowanie (potwierdzenie) z Poradni Genetycznej. 

Do badań nie kwalifikujemy osób, które miały badanie (kolonoskopię) w ciągu ostatnich 10 lat.

Jak się zapisać?

Na bezpłatną kolonoskopię profilaktyczną można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Centrum Medycznym Internus. W trakcie zapisu na badanie otrzymacie Państwo niezbędne informacje dotyczące przygotowania do badania oraz jego przebiegu.

  • CM Internus , ul. Gen. Fieldorfa ,,Nila” 16 Budynek HTM II, drugie piętro,
  • Call center tel. 818  200 300, tel. kom. 514 035 782.

Centrum Medyczne Internus

Centrum Medyczne Internus od wielu lat bardzo mocno stawia na profilaktykę i  jest ona jednym z fundamentów naszej działalności. Przekonujemy mieszkańców, aby znaleźli dla siebie trochę czasu i sprawdzili stan swojego zdrowia. To nic nie kosztuje. Obecnie zachęcamy i namawiamy do skorzystania z programów wczesnego wykrywania raka jelita grubego, piersi oraz szyjki macicy. Badania przesiewowe są zdecydowanie najskuteczniejszą metodą walki z tymi chorobami. Niestety w Polsce zbyt mało pacjentów trafia do lekarza w pierwszym stadium zachorowania na raka. Internus chce to zmieniać. Dlatego proponujemy mieszkańcom korzystanie z bezpłatnych programów.

Rak jelita grubego

Doświadczenia państw zachodnich, w których udało się uzyskać zmniejszenie wskaźnika umieralności na raka jelita grubego dowodzą, że najbardziej skuteczną metodą walki z tą chorobą są badania przesiewowe. 

Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 14 000 nowych przypadków. Rak jelita grubego rozwija się ze zmian łagodnych, tak zwanych polipów. Taka przemiana trwa najczęściej kilkanaście lat. Dlatego też, poddając się badaniu odpowiednio wcześnie i usuwając polipy można zapobiec rozwojowi raka. Wcześnie wykryty rak jest również bardzo często wyleczalny.
Ani polipy, ani rak we wczesnym stadium zazwyczaj nie powodują objawów. Istotą profilaktycznej bezpłatnej kolonoskopii jest odnalezienie tych właśnie bezobjawowych jeszcze zmian i o ile to możliwe, ich usunięcie. Takie postępowanie pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.

Częstość występowania polipów i ryzyko ich zezłośliwienia wzrasta z wiekiem. Objęcie programem kobiet i mężczyzn między 50 a 65 rokiem życia ma na celu wykrycie zmian potencjalnie wyleczalnych. W tym wieku 25 % osób ma polipy, a 5 % jest zagrożonych rozwojem raka.

 

Źródło: Centrum Medyczne Internus

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook