Reklama
Reklama
ogolne Image Banner 750 x 100
Lublin: mobilny miesiąc zdrowia - bezpłatne badania

Panie i Panowie z Lublina, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnych badań. W maju będzie wspaniała okazja, by w sposób szczególny zatroszczyć się o swoje zdrowie. Profilaktyka jest bardzo ważna! Podczas Mobilnego Miesiąca Zdrowia 2019 po Polsce krążyć będą specjalne pojazdy, przeznaczone do przeprowadzania mobilnych badań. Na ulicach miast spotkacie m.in.: spirobusa, kardiobusa, osteobusa oraz autobus zdrowia.

Będzie można skorzystać z następujących badań:

BADANIE SKÓRY GŁOWY
Podczas badania wykonywana jest trychoskopia czyli profesjonalne, komputerowe badanie i analiza skóry głowy i włosów. Badanie wykonuje się za pomocą kamery trychologicznej i jest bezpłatne. W trakcie badania dowiesz się m.in.: jaki masz typ skóry głowy oraz rodzaj i kondycję włosów, jak radzić sobie z problemem wypadania włosów, łojotoku, łupieżu, łysienia androgenowego, jak dbać o włosy, co robić by były zdrowe i piękne oraz jakich preparatów używać.

BADANIE CERY
Pozwoli określić jaki jest stopień jej nawilżenia, występowania sebum, naczynek, zaskórników oraz zmarszczek. Zbadamy również poziom jej elastyczności oraz udzielimy porad jakie kosmetyki wybrać do jej pielęgnacji na dzień i na noc.

KONSULTACJE KOSMETYCZNE
Nasza dermokonsultantka odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania w zakresie pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a także włosów, doradzi jakich kosmetyków używać oraz podpowie na co zwracać uwagę przy kompletowaniu swojej kosmetyczki.

POMIAR CIŚNIENIA
Zmierzymy ciśnienie i sprawdzimy czy jest w normie. Przy okazji zapytaj o nasz bezpłatny dzienniczek do pomiaru ciśnienia, w którym będziesz mogła/mógł odnotowywać swoje codzienne wyniki.

PORADY FARMACEUTYCZNE
Jeśli nie jesteś pewna/pewien jak stosować dany lek, masz pytanie dotyczące składu Twojego suplementu diety, albo chcesz dowiedzieć się co może pomóc w walce z Twoimi dolegliwościami – skonsultuj się z naszym specjalistą.

SPIROMETRIA
Rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Badanie spirometryczne jest badaniem bezinwazyjnym, bezbolesnym. Spirometria kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

ANALIZA WIEKU SERCA
Oszacowanie tzw. wieku serca odbywa się na podstawie algorytmu opracowanego przez europejskie towarzystwo kardiologiczne. Metoda ta w sposób szybki i  bezinwazyjny, na podstawie wywiadu z pacjentem, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, pomiaru masy ciała, współczynnika BMI, procentowej zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej pozwala na określenie, przy użyciu specjalnej aplikacji, prawdopodobieństwa wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kończy się wydrukowaniem wyniku, omówieniem go i przy wynikach wątpliwych, zaleceniem konsultacji lekarskiej.

BADANIE KOŚCI
Densytometria jest najlepszą dostępną metodą rozpoznawania osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed wystąpieniem złamania kości lub kręgosłupa. Służy także ocenie efektywności prowadzonego leczenia.

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy:
Zapisy obowiązują tylko na badania prowadzone w busach Fundacji Ziko dla Zdrowia. Na badanie i konsultacje przeprowadzane w zdrowotnym autobusie nie prowadzimy zapisów.
Telefon:  12 687 57 90 (od poniedziałku do piątku: 8:00 – 17:00)
E-mail: kontakt@zikodlazdrowia.org lub na miejscu.

Harmonogram:

Lublin

Plac Zamkowy

Badanie skóry głowy
Badanie cery
Konsultacje kosmetyczne
Pomiar BMI
Pomiar ciśnienia
Porady farmaceutyczne

Autobus

21 maja 2019

09:30-17:00

Lublin

Krakowskie Przedmieście

Badanie skóry głowy (trychoskopia)

Bus

20 maja 2019

10:00-17:00

Lublin

al. Tysiąclecia (parking przed Dworcem PKS)

Spirometria i analiza wieku serca

Bus

21 maja 2019

09:00-17:00


Zapraszamy!

Źródło: zikodlazdrowia.org

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook