Reklama
Reklama
Woj. łódzkie: harmonogram mammobusu - kwiecień

lodzkie harmonogram mammobusu na kwiecien

Panie z woj. łódzkiego, w Polsce odnotowuje się się prawie 100 00 nowych przypadków zachorowań  na raka piersi rocznie. Oznacza to, że każdego roku zachoruje 30 kobiet na 100 000. Nie czekajcie, zbadajcie się!  Do końca kwietnia będziecie mogły wykonać bezpłatne badanie piersi. Mammografia to ieinwazyjna metoda badania piersi przy użyciu promieni rentgenowskich. Uważana jest za bezpieczną i efektywną metodę wykrywania raka piersi. Trwa ona tylko chwilkę, więc naprawdę wartp poświęcić ten czas i zadbać o swoje zdrowie. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Z badań mogą skorzystać Kobiety w wieku od 50 do 69 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), spełniające jedno z poniższych kryteriów:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) lub mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2.

Harmonogram na kwiecień tutaj

Zapraszamy!

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook