Woj. kujawsko-pomorskie: Wczesne wykrywanie reumatoidalnego zapalenia stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba reumatyczna. Ma ona podłoże immunologiczne i atakuje stawy. Wczesne objawy to m.in. ból mięśni, stan podgorączkowy, utrata apetytu, osłabienie. Panie i Panowie z woj. kujawsko-pomorskiego, dzięki programowi programowi wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów, który jest realizowany w Waszym województwie - możecie bezpłatnie skontrolować stan swojego zdrowia. 

Badania można wykonać w Wąbrzeźnie i Tucholi.

Lista realizatorów projektu w województwie znajduje się na poniższej stronie internetowej:

http://www.wczesnyrzskoscierzyna.pl/bookmarks/1

Udział w programie mogą wziąć:

  • kobiety i mężczyźni aktywni zawodowo
  • pomiędzy 16 - 67 rokiem życia

Możesz skorzystać z udziału w programie reumatoidalnego zapalenia stawów jeśli urodziłeś/aś się pomiędzy 1952, a 2003 rokiem, jesteś aktywny/a zawodowo oraz dokucza Ci obrzęk co najmniej jednego stawu, który nie jest wynikiem urazu i trwa co najmniej trzy tygodnie.

Profilaktyka reumatoidalnego zapalenia stawów obejmuje dwie wizyty w placówce POZ: wizyta 1- wywiad, - badanie układu ruchu z użyciem testu uciskowego, - skierowanie na badania (OB, CRP, morfologia), - wypełnienie niezbędnej dokumentacji kwalifikującej do projektu;wizyta 2- analiza i opis wyników badań, - powtórne badanie układu ruchu; w przypadku podejrzenia RZS, lekarz POZ wystawia skierowanie do reumatologa do Ośrodka Wczesnej Diagnostyki w Kościerzynie.

Program realizowany będzie do drugiej połowy 2020.

Zapraszamy!

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook