woj. kujawsko-pomorskie: bezpłatny test w kierunku HIV

Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się̨, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Zrób test, zadbaj o siebie i innych!

Pacjent nie ma obowiązku podawania żadnych danych personalnych. Wszyscy pracownicy Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego (PKD) mają natomiast obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich informacji o pacjencie.

Badanie polega na pobraniu krwi od pacjenta i skierowaniu jej do współpracującego z PKD laboratorium, w którym wykonywane są testy przesiewowe. Wyniki badań przekazywane są do doradcy – lekarza, który kontaktuje się z pacjentem i niezależnie od wyniku zapewnia mu pełne poradnictwo okołotestowe.

Wczesne wykrycie wirusa HIV pozwala na objecie kompleksową opieką medyczną i przerwanie dalszej transmisji zakażenia, a tym samym na zachowanie dobrego stanu zdrowia.

PKD przy Wojewózkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu

ul.Szosa Bydgoska 1, 87-100 Toruń

 

Godziny otwarcia: wtorek 15.00 -18.00,

                                piątek  14.00 -18.00

Istnieje możliwość wykonania szybkich testów, których wynik można odebrac już w 30 minut.

UWAGA!!! W celu zapewnienia wysokiej jakości poradnictwa, ostatni Klient przyjmowany jest pół godziny przed zamknięciem punktu.

Zachęcamy do wykonania testu! 

Źródło: http://hivstory.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook