Lubicz: Pudełko Życia dla samotnych

lubicz pudełko życia

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubiczu, razem z Fundacją Neuca, prowadzi akcję „Pudełko życia dla samotnych mieszkańców gminy Lubicz”. Pudełko życia” jest to projekt skierowany do osób starszych, schorowanych oraz samotnych. Jego głównym celem jest  ułatwienie nisienia skutecznej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Zdarzają się sytuacje, gdy ratownicy medyczni, lekarze, strażacy muszą szybko reagować, a brak kontaktu z człowiekiem będącym np. po wylewie czy udarze może im to skutecznie utrudnić. Wtedy jednak z pomocą przychodzi właśnie pudełko życia.  Umieszczone są w nim wszystkie ważne informacje na temat pacjenta. W pudełkach znajdą się takie dane, jak telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, alergiach, przyjmowanych lekach. Pudełko umieszcza się w lodówce lub innym, dostępnym dla każdego miejscu.

Lubicki GOPS, wraz z Fundacją Neuca, rozpoczął właśnie akcję „Pudełko życia dla samotnych mieszkańców gminy Lubicz”. Dystrybucja ich jest prowadzona głównie za pośrednictwem sołtysów naszej gminy, bezpośrednio w siedzibie GOPS w Lubiczu oraz indywidualnie na zgłoszenia sąsiedzkie, czyli od znajomych, sąsiadów i rodziny osób mieszkających samotnie.

Akcję koordynuje Anna Warlikowska, GOPS, tel. 56 674 21 55 lub 56.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: www.lubicz.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook