Bydgoszcz: bezpłatne badania i konsultacje ze specjalistami w Centrum Onkologicznym

Mieszkańcy Bydgoszczy, dobrze wiecie, że zdrowie jest najważniejsze, a więc zadbajcie o nie! Będziecie mieć do tego okazję już niebawem, ponieważ w Waszym mieście odbędą się bezpłatne badania i konsultacje.

Czas: 2 lutego br. w godzinach 9.00-13.00

Miejsce: Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia (budynek D) przy Centrum Onkologii

W pakiecie badań znajdą się:

  • Przesiewowe badania mammograficzne (kobiety w wieku 50 – 69 lat, raz na 2 lata) – prosimy o wcześniejszą rejestrację tel.  52/ 374 32 38 pn-pt w godzinach 9.00 – 14.00.
  • Cytologia (kobiety w wieku 25 – 59 lat, raz na 3 lata) -prosimy o wcześniejszą rejestrację tel. 52/ 374 32 38 pn-pt w godzinach 9.00 – 14.00.
  • Pomiar poziomu glukozy w surowicy krwi i ciśnienia tętniczego krwi.
  • Pomiar masy i składników ciała.
  • Stanowisko edukacyjno-informacyjne fundacji onkologicznej.
  • Rejestracja do badań kolonoskopowych.

Dodatkowo przy stanowisku Narodowego Funduszu Zdrowia będzie możliwość uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP). Tutaj otrzymają także państwo  informacje na temat badań profilaktycznych.

Przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dokonają m.in. pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Przy tym stanowisku znajdą się także informacje o profilaktyce uzależnień.

Osoby poszukujące informacji nt. krótkoterminowych świadczeń (zasiłków chorobowych, opiekuńczych, rehabilitacyjnych) oraz długoterminowych (rent, emerytur) zapraszamy do stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tutaj pojawi się także możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

W tym dniu odbędzie się także wykład edukacyjny nt. „Roli ekspozycji na dym tytoniowy w powstaniu raka płuca”.

Zapraszamy!

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook